Kurz Genetika psů

3. ročník online kurzu pořádaný ve spolupráci s Genomia, genetic laboratory pro chovatele a majitele psů, poradce chovů a další zájemce.

Skladem
Kód: 148
Kategorie: Online akce
Termíny seminářů: 26. 11. - 10. 12. 2024 - 9. 1. - 23. 1. - 6. 2. - 20. 2. 2025

Lektorka: Mgr. Markéta Dajbychová

Cena kurzu: 3 333 Kč, 135 EUR
Cena jednotlivých seminářů: 1 111 Kč, 50 EUR

Pro přihlášení na jednotlivé semináře je třeba využít tuto přihláčku ZDE.

Kurz je určen chovatele a majitele psů, poradce chovů a další zájemce.

Obsah:
1. seminář
- úvod do genetiky, základní pojmy, modely dědičnosti, kde najít relevantní informace, databáze
2. seminář genetický profil, ověření rodičovství, ověření příbuznosti, clear po rodičích
3. seminář - barvy srsti - základní lokusy, délka srsti
4. seminář - barvy srsti - speciality vybraných plemen, geny ovlivňující vzhled
5. seminář - nejrozšířenější dědičná onemocnění, rizika, chovatelské strategie z hlediska genetiky I.
6. seminář - nejrozšířenější dědičná onemocnění, rizika, chovatelské strategie z hlediska genetiky II.

Všechny semináře jsou on-line. Odkaz pro připojení dostanou účastníci vždy v den konání semináře.
Začátky seminářů v 18.00, předpokládaný konec 20.00, plus dotazy.
K dispozici bude prezentace lektorky, dále pak na 14 dnů záznamy z jednotlivých seminářů.
Certifikát o absolvování kurzu vystavíme na vyžádání účastníka po skončení celého kurzu.

Kurz pořádáme ve spolupráci s Genomia, genetic laboratory a Český leonberger klub.

O lektorce kurzu:
Mgr. Markéta Dajbychová
Vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy.
V roce 2008 založila s kolegy genetickou laboratoř Genomia s.r.o.
Od roku 2009 je Genomia laboratoří akreditovanou Českým institutem pro akreditaci dle normy pro zkušební laboratoře. Genomia nabízí kolem 400 genetických testů, z toho přes 200 jen pro psy. Laboratoř má zákazníky
v 68 zemích světa, kromě Antarktidy na všech kontinentech.
Od roku 2015 je Markéta Dajbychová soudní znalkyní v oboru molekulární genetika u zvířat analýzou DNA.
Účastní se odborných akcí v rámci ISAG (mezinárodní společnost pro genetiku zvířat https://www.isag.us/), IPFD (mezinárodní spolupráce pro psy https://dogwellnet.com/) a forenzních konferencí. Spolupracovala na několika mezinárodních výzkumech dědičných nemocí psů.

Laboratoř Genomia spolupracuje na validaci mezinárodně standardizovaného panelu markerů pro ověřování původu koní. Genomia spolupracuje se zoologickými zahradami a CITES na ověřování původu zvířat, druhové identifikaci zvířat, stanovení pohlaví exotických a divokých zvířat.
Genomia se podílela na procesu k uznání plemene chodský pes a pražský krysařík mezi plemena FCI.

Pro připojení k on-line semináři dostanete v den konání aktivní odkaz/link, na který stačí kliknout.
Další případné aplikace, které budeme používat, Vám poskytneme pomocí aktivních odkazů během webináře.
Doporučujeme používat ideálně stolní počítač nebo notebook.
Mějte nainstalovaný prohlížeč Google Chrome.
Pro sledování záznamů seminářů je potřeba e-mailová adresa na Google gmail.com.

Platební podmínky
Účastnický poplatek uhradíte bankovním převodem na náš účet na základě faktury, kterou Vám pošleme v elektronické podobě na e-mailovou adresu uvedenou v přihlášce.

Storno podmínky
Vaše přihlášení na seminář se stává závazným okamžikem odeslání přihlášky.
Účastnický poplatek za Vámi zrušenou účast na semináři či celém kurzu vracíme pouze v případě, že Vaše neúčast bude oznámena e-mailem na adresu spolekdesiderata@gmail.com nejpozději 5 pracovních dnů před konáním semináře nebo celého kurzu v případě, že jste přihlášeni na celý kurz.

V případě nemoci lektorky nebo jiné nenadálé události může být termín semináře přeložen na jiný den.

Kurz se uskuteční pouze v případě dostatečného počtu účastníků. V případě zrušení kurzu vrátíme celou zaplacenou částku zpět na účet, ze kterého byla odeslaná.

Pro připojení k online semináři dostanete v den konání aktivní odkaz/link, na který stačí kliknout.
Doporučujeme používat ideálně stolní počítač nebo notebook.
Mějte nainstalovaný prohlížeč Google Chrome.
Pro sledování záznamů seminářů je potřeba e-mailová adresa na Googlu, gmail.com.

Pro platby ze Slovenska vyčkejte doručení faktury v EUR s platebními údaji (cena 140 EUR).

Po zakoupení účasti na semináři nám dejte trochu času, abychom Vám stihli odeslat e-mail s potřebnými informacemi.
E-mail nepřijde automaticky ihned po zaplacení.

Děkujeme za pochopení.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Veškeré nakládání s osobními údaji uživatelů se řídí zákonem č. 101/2000 Sb., Zákonem o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších novel a ostatními právními předpisy platnými na území ČR. Provozovatel těchto stránek je správcem a současně zpracovatelem osobních údajů ve smyslu výše uvedeného zákona. Uživatel svým svobodným rozhodnutím dává najevo, že si je vědom všech výše uvedených skutečností a souhlasí s dalším zpracováním svých osobních údajů pro účely činnosti Spolku Desiderata.
Zasláním přihlášky dává účastník souhlas s pořizováním nahrávek seminářů kurzu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: